Kova Burcu
Son Dakika
Yükleniyor...

23 Temmuz 2021

Kova Burcu

Kova Burcu

Kova Burcu


Kova Burcu: 21 Ocak - 18 Şubat


Kova Burcu Kadını Özellikleri


Kova burcu kadını; becerikli, kararlı ve özgürlüğüne düşkün bir karakteri vardır. Değişken bir yapıya sahiptir. Fikrine önem verilen bir dost olur. Neşeli ve keyifli tavırları vardır. Kendisi gibi düşünen kişilerle arkadaş olmak ister.

Kova burcu kadını; çalışkandır ve girdiği her işi başarıyla yapar. Sorunlara karşı akılcı ve pratik bir yol izler. Ancak düzensizce para harcar ve savurgan bir yapısı vardır. Kendini kısıtlayan bir ilişkiyi tercih etmez. Zorlu bir kişiliği vardır. Kendini anlayan ve kafasının uyuştuğu bir erkeği tercih eder. Severse mükemmel bir aşık ve eş olur. Bunun için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Gayet açık ve net tavırları vardır. Dürüst bir kişiliğe sahiptir. Derin hislere sahiptir ve hassastır. Farklılıkları ve değişikliği çok sever. İlişkisinde hayata dair ne varsa paylaşmaktan kaçınmaz. Evine ve ailesine düşkün bir eş olur. Düşünceli bir annedir.


Kova Burcu Erkeği Özellikleri


Kova burcu erkeği; özgürlüğüne düşkün, iyimser ve nazik bir karaktere sahiptir. Çok yönlü bir yapısı vardır. Bu yüzden zor anlaşılan bir kişiliği vardır. Neşeli ve sevecen tavırları sayesinde toplum içinde kolay yer edinir. Farklı olmaktan ve değişikliklerden hoşlanır. Çalışkan ve pratik bir yapısı vardır. Sürekli hareketli yaşantısı onu mutlu kılar. Azla yetinmeyi bilmez. Mükemmelliyetçi tavırları vardır. Yeni kişilerle tanışmayı severler. Tavır ve davranışlarıyla beğeni toplarlar. Dürüst ve güvenilir olmaları sayesinde ilgi odağı olurlar. Kolayca yönlerini değiştirebilirler. Çünkü sürekli aynı şeyleri yapmayı sevmezler.

Kova burcu erkeği; aşk hayatında tutkulu ve iyi bir aşıktır. Kişilikli ve akıllı kadınları severler. Düşünceli ve eğlence dolu bir partner olur. Duygularını paylaşabileceği bir kadınla evlenmek ister. Evliliğe yatkın bir kişiliği vardır. Hisleri güçlüdür ve karşısındaki kişiyi anlayabilecek bir yeteneğe sahiptir. Eşini mutlu etmek için elinden gelen herşeyi yapar. Arkadaş ruhlu bir baba olur ve sadıktır. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün olduğu için çocuklarını da bu şekilde yetiştirecektir.


Kova Burcu Olumlu Yanları


Dost, Bağımsız, Hümanist, Reformist, Sadık, İdealist, Vefalı, Orjinalist, Yeniliğe Meraklı, Geçmişe Bağlı, Entelektüel, Değişikliği Sever, Mucit


Kova Burcu Olumsuz Yanları


Sabit Fikirli, Olmayacak Hayaller, Muhalif, İsyankar, Umulmadık Derece Gariplik, Çılgın, Tartışmaya Meraklı, Kendini Beğenmiş, Dikkat Çekmek İster, Gelenekleri Zorlayıcı


Kova Burcu Özellikleri


Kova Burcu Yönetici Gezegeni: Uranüs

Kova Burcu Gün: Çarşamba

Kova Burcu Renk: Elektrik Mavisi

Kova Burcu Uğurlu Sayıları: 1 ve 7

Kova Burcu Hayvan: Büyük Kuşlar

Kova Burcu Element: Hava

Kova Burcu Nitelik: Sabit

Kova Burcu Uğurlu Taşı: Ametist

Kova Burcu Tarot kartı: Yıldız

Kova Burcu Bitki: Orkide ve Meyve Ağaçları

Kova Burcu Kıymetli Taş: Kalkedon, Cam

Kova Burcu Kıymetli Maden: Uranyum


Kova Takım Yıldızı (Astronomi)


Kova takımyıldızının ilk dekanatında Güney Balığı, Pisces Australis, ikinci dekanatta ise sırtındaki dev kanatlarıyla Pegasus vardır. Buradaki başlıca yıldızlar, Markab, Scheat, Enif, Al Genib, Homan, Matar'dır. Üçüncü dekanda güzel bir kuğu bulunur. Yaralı olmasına rağmen Samanyolu'nda daireler çizerek dolaşırken, nebulatik yıldızların tam ortasındadır. Başlıca yıldızları bir haç meydana getirir. En parlak yıldızları, Deneb, Azel, Fafoge, Sadr, Adige ve Arided'dir.

Arkadaşlarınla Paylaş

Yorumlar
Yorum Yap
Haberlerver.com
Bilim Haberleri, Burçlar, Dünya Haberleri, Eğitim Haberleri, Ekonomi Haberleri, Finans Haberleri, Hayvanlar Alemi, Sağlık Haberleri, Sanat Haberleri, Sinema Haberleri, Spor Haberleri, Tarih Haberleri, Tatil Yerleri, Canlı TV İzle, Uzaylı Haberleri
Kapat