Yay Burcu Özellikleri Nelerdir? - 2023

Yay Burcu Özellikleri Nelerdir? - 2023

0
Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Özellikleri Nelerdir? - 2023


Yay Burcu: 23 Kasım - 21 Aralık


Yay Burcu Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Yay Burcu Gün: Perşembe

Yay Burcu Renk: Mor

Yay Burcu Uğurlu Sayıları: 5 ve 7

Yay Burcu Hayvan: At

Yay Burcu Element: Ateş

Yay Burcu Nitelik: Değişken

Yay Burcu Uğurlu Taşı: Turkuaz

Yay Burcu Tarot kartı: Denge

Yay Burcu Bitki: Dut, Meşe, Nergis, Karahindiba, Huş

Yay Burcu Kıymetli Taş: Lal

Yay Burcu Kıymetli Maden: Teneke


Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?


Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını; duyarlı, kültürlü ve alımlı bir karakterleri vardır. Akıllı ve espirili yanlarıyla dikkat çekerler. Kırılgan ve hassas bir yapıları vardır. Kavrama yetenekleri kuvvetlidir. Zekidirler ve affedici yanları vardır. Birden fazla konulara aynı anda ilgi duyma gibi yönleri vardır. Bilgi sahibidirler. Çabuk bıkan ve çabuk sıkılan bir yapıları vardır. Huzursuzluğun olduğu ortamlardan uzak durmaya çalışırlar. Aranan bir arkadaştır. Dostlarına çok önem verirler. Enerjik bir yapıları vardır. Fedakarlıktan hoşlanırlar. Gezmeyi ve eğlenceyi çok severler. Yeni yerler görmek, seyahat etmek onlar için vazgeçilmez bir olaydır. Maddi olarak güçlü olmak isterler. Cömerttirler ve savurgandırlar. Para onlar için sadece araçtır.

Yay burcu kadını; karşı cinsle öncelikle arkadaş ve dost olmak isterler. Emir almaktan ve kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Evliliği pek düşünmezler. Kendisinin kısıtlanmadığı bir evliliği seçerler. İlgiden çok hoşlanırlar. Bazen aşkı, arkadaşlık ve dostlukla karıştırırlar. Aradığı erkekte güven ve dostluk arar. Hoşlandığı kişi ile sohbet etmek onun için önemlidir. Eğer evlenirse çok keyifli bir partner olur. Ailesine ve çocuklarına düşkündür.


Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?


Yay Burcu Erkeği

Yay burcu erkeği; meraklı, neşeli ve cana yakındır. Entelektüel ve duyarlı bir karakteri vardır. Arkadaş canlısıdır. İyi niyetlidirler. Konuşkan bir yapıları vardır. Sürekli hareketsiz kalmaktan çok sıkılırlar. Kapalı ortamları fazla sevmezler. Sürekli hareketli ve açık alanda olmayı severler. Meraklı ve bilgilidirler. Açık sözlüdürler ve eleştirmeyi severler. Maddi anlamda fazla savurgandırlar. Açık sözlü olmaları bazen pot kırmalarına neden olabilir. Yalnızlığı severler ve özgürlüklerine çok düşkündürler.

Evlilikten korkarlar. Kolay kolay birine bağlanamazlar. Karşı cinste aradıkları en önemli özellikler kafa dengi olması ve güzelliktir. Kültür ve bilgi seviyesi yüksek kadınlarla sohbet etmekten hoşlanırlar. Bir kadından hoşlandığı zaman ilgisini göstermekten çekinmezler. Ancak karşısındaki kadında aradığını bulamazsa çabuk sıkılırlar. Yay burcu erkeğini iyice anlamak gerekir. Gerçekten severse evlenmekten çekinmez. Çocuklarına ve ailesine düşkün bir baba olabilir.


Yay Burcu Olumlu Yanları Nelerdir?


Felsefik, Neşeli, Keyifli, Açık Zihinli, Özgürlüğüne Düşkün, Eğitimli, Dindar, Olgun, İyi Yargılar, Adapte Olur, Şanslı, Sportmen, İyi Niyetli, Yüksek Hayal Gücü, Dışa Dönük


Yay Burcu Olumsuz Yanları Nelerdir?


Sorumsuz, Gürültücü, Aşırı İyimser, Sabırsız, Çabuk Bıkar, Ani İlgi, Kaprisli


Yay Takımyıldızı (Astronomi)


Yay burcu takımyıldızının birinci dekanatında Kyra-Harp yer alır. Lyra, Yay burcunun neşeli, şen, memnun ve mutlu yanını sembolize eder. Kuzey yarımkürenin en parlak yıldızı, Zafer anlamındaki Vega da Lyra'nın içinde bulunur. Yay'ın orta dekanatında Araplar tarafından Al Mugamra denilen Ara yer alır. Son dekanatta ise Al Waid, Thuban, Al Dib gibi başlıca yıldızları kapsayan Draco yani Canavar yıldız kümesi bulunur.

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Lütfen Burada Spam Yapmayın. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir.
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kabul Et !) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi edin
Kabul Et !