Bodrum Gezilecek Yerler Listesi 2023 - Haberlerver.com

Bodrum Gezilecek Yerler Listesi 2023

0

Bodrum; tatil denildiği zaman ilk akla gelen yer Muğla’nın Bodrum ilçesidir. Türkiye’mizin en güzel tatil yerlerinden birisidir. Bodrum; denizi, kumsalı, güneşi ve güzellikleriyle bilinir.

Bodrum

Muğla - Bodrum

Bodrum yılın dört mevsiminde hem yabancı hem de yerli turistlerin ziyaretine konukluk eder. Özellikle yaz mevsiminde bölgede neredeyse insan nüfusu 10 katına kadar çıkar.

Bodrum isminin eski adı Halikarnassos olarak bilinir. Bodrum sadece tatil beldesi değil binlerce yıllık tarihi ile de önemli bir yerdir. Özellikle Bodrum Kalesi “Yılın En İyi Müzesi” unvanını almaya hak kazanmıştır. İlçenin tam ortasında bulunan bu kale tarihi bir başyapıttır.

Birçok gezilecek müzesi vardır. Örneğin Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezmeyi unutmayın. Ek olarak Antik Tiyatro’da görülmesi gereken güzel ve tarihi yerlerden biridir. Zeki Müren Müzesi’de gezebileceğiniz yerler arasında.

M.Ö. 377’li yıllarda Kral Maussollos ölümü sonrası yaptırılan Halikarnas Mozolesi’ni görmeyi bence es geçmeyin. Dünyanın 7 harikasından biridir.

Dibeklihan Kültür Sanat Köyü’ne gitmeden geri dönmeyin derim. Etkinliklerin ve sergilerin olduğu bir köy gezip görmenizi tavsiye ederim.

Bitez Plajına gidip yüzebilirsiniz. 700m sahili ve yaklaşık 20 metre sahilinin genişliği vardır. Deniz, güneş ve kumsal bir arada.

Günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz.

Bodrum gece hayatıyla dikkatleri üstüne çeken bir turistik beldemizdir.

Kategori:

Yorum Gönder

Yorumlar - 0
* Lütfen burada spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.
Yorum Gönder 0

#buttons=(Kabul et !) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi edin
Onay !