Deniz Kuvvetleri En Güçlü Ülkeler - Haberlerver.com

Deniz Kuvvetleri En Güçlü Ülkeler

0

Dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri belli oldu. Bu haberimizde; dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkelerin 2023 yılı sıralaması yer almaktadır.

Deniz Kuvvetleri

Deniz Kuvvetleri En Güçlü Ülkeler 2023

Dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri belli oldu. Bu haberimizde; dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkelerin 2023 yılı sıralaması yer almaktadır.

2023 | Dünyanın En Güçlü Deniz Kuvvetlerine Sahip 10 Ülkesi Belli Oldu!

Ülkelerin sahip olduğu askeri deniz aracı sayısına göre hazırlanan listedeki rakamlar, uçak gemileri, denizaltılar, helikopter gemileri, korvetler, fırkateynler, kıyı tipleri, amfibi saldırı/destek gemileri ve yardımcı deniz araçlarını kapsıyor. Geliştirilmekte olan ve sipariş edilmiş ancak henüz envantere girmemiş deniz araçları hesaba dahil değildir.

10. 🇱🇰 Sri Lanka

🇱🇰 Sri Lanka; 🚢 275 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 10. sırada yer alıyor.

9. 🇹🇭 Tayland

🇹🇭 Tayland; 🚢 292 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 9. sırada yer alıyor.

8. 🇮🇳 Hindistan

🇮🇳 Hindistan; 🚢 295 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 8. sırada yer alıyor.

7. 🇮🇹 İtalya

🇮🇹 İtalya; 🚢 313 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 7. sırada yer alıyor.

6. 🇮🇩 Endonezya

🇮🇩 Endonezya; 🚢 324 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 6. sırada yer alıyor.

5. 🇸🇪 İsveç

🇸🇪 İsveç; 🚢 367 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 5. sırada yer alıyor.

4. 🇺🇸 Amerika Birleşik Devletleri

🇺🇸 Amerika Birleşik Devletleri; 🚢 484 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 4. sırada yer alıyor.

3. 🇰🇵 Kuzey Kore

🇰🇵 Kuzey Kore; 🚢 519 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 3. sırada yer alıyor.

2. 🇷🇺 Rusya

🇷🇺 Rusya; 🚢 598 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 2. sırada yer alıyor.

1. 🇨🇳 Çin

🇨🇳 Çin; 🚢 730 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 1. sırada yer alıyor.

21. ⭐️ 🇹🇷 Türkiye ⭐️

🇹🇷 Türkiye; 🚢 154 adet askeri deniz aracı ile dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeleri arasında 21. sırada yer alıyor.

Kaynak: Global Power

KATEGORİ:

YORUMLAR

* Lütfen burada spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.
Yorum Gönder 0

#buttons=(Kabul et !) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi edin
Onay !