Mu Kıtası - Haberlerver.com

Mu Kıtası

Sizlere yaklaşık olarak 14 bin yıl önce batmış ve ortadan kaybolmuş bir kıtadan, “Mu” kıtasından bahsedeyim. Bu efsanevi Mu kıtası Ulu Önder Atatürk’ün ilgisini çekmiş bir kıtadır.

Mu

Mu

Kayıp Kıta Mu: Efsane mi? Gerçek mi?

Mu Kıtasını İlk Ortaya Atan Kimdir?

Mu efsanevi kıtasını, ilk ortaya atan kişi 19. yüzyılda yaşamış olan yazar ve gezgin Le Pulengoun’dur. Le Pulengoun, Mu kıtasında Mezoamerika ve Antik Mısır topluluklarının yaşadığını öne sürmüştür.

Mu Kıtası Nerede?

Mu kayıp kıtası; Le Pulengoun’a göre, Büyük Okyanus’ta bir yerdedir. Le Pulengoun; Mu kıtasının Amerika ve Asya kıtaları arasında yer aldığını öne sürmüştür. Gezgin Churchward ise; Mu kıtasının Pasifik Okyanusu’nda bir yerde olduğunu öne sürmüştür.

Mu Kıtası Büyük Bir Kıta mı?

Mu Kıtasının, Avustralya’dan iki kat daha büyük olduğu ileri sürülmüştür.

Mu Kıtasını Ünlü Yapan Kim?

Mu kıtasının meşhur olmasını sağlayan kişi İngiliz Gezgin James Churchward’dır. Hindistan’da bulunan tapınaklarda birçok yazıt bulduğunu iddia etmiştir. 12 yılını vererek rahiplerden Naga-Maya dilini öğrenmiştir. Daha sonra bulmuş olduğu bu yazıtları tercüme ederek kitaplar yazmıştır.

Mu Kıtası Atatürk’ün İlgisini Çekti

1930 yılında Mustafa Kemal Atatürk, James Churchward’ın yapmış olduğu çalışmaları beğenmiş ve Mu kıtası ile ilgili araştırmalar yapmıştır. Atatürk, Mu kıtasını Türklerin orijinal anavatanının bir yeri olarak düşünmüştür.

Mu Kıtası Gerçek mi?

Mu kıtasının varlığının günümüzde fiziksel ve bilimsel olarak mümkün olmayacağı düşünülmektedir.

KATEGORİ:

#buttons=(Kabul et !) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi edin
Onay !